מלגזות משומשות – יתרונות

7 באוגוסט, 2012,

0 תגובות

מלגזות משומשות – יתרונות

אחד הכלים החשובים ביותר בתהליך עבודותו של כל מפעל, מקטן ועד גדול, ואפילו מזה של ארגונים וחברות ענק הוא החזקת מערך לוגיסטי משומן היטב אשר ידע לספק מענה מהיר ואיכותי לדרישות הארגון ולקוחותיו בעת הצורך. כל ארגון או מפעל אשר מחזיק בצי לוגיסטי מתאים ופועל על פי תהליכים מובנים ויסודיים של שרשרת אספקה מחוייב במבנה מתאים לאיחסון הפריטים, למערך עובדים המתמחים בפן הלוגיסטי ובכלים ייחודיים אשר משמשים לסידור של סחורות ומוצרים כמו מלגזות חדישות, מלגזות משומשות, עגולות נשיאה ומחסני נתונים ממוחשבים.

כשם שאחזקת רכבים יעילה משפרת פלאים את אורח חיינו כאנשים פרטיים אשר עושים שימוש ברכב לצרכינו האישיים ובדיוק כפי שרכבים המשמשים עובדי שטח לפעילות שוטפת, כך גם צי המלגזות המהוות נדבך חשוב מאוד בהפעלת הצי הלוגיסטי הינו משמעותי ביותר. בשוק כיום ישנו מגוון רחב היקף של מלגזות המונעות על ידי דיזל, מלגזות חשמליות וכו' כאשר תפקידן העיקרי של המלגזות הוא העברה של סחורות ממקום למקום בצורה שקטה ויעילה אשר אינה שוחקת פיסית.

הבעיה המרכזית היא אחזקת אותן מלגזות משוכללות אשר מוצעות כיום למכירה וסכום הכסף הגדול המשולם בעבורם. פיתרון לבעיה זו ההולך ונהיה פופולארי יותר ויותר בקרב בעלי עסקים או אחראי מחסן שונים הוא השימוש במלגזות משומשות. מלגזות משומשות אלו, ברובם ככולם של המקרים יתנו את אותה תוצרת ויבצעו עבודה מעולה אך יחד עם זאת היתרון בשימוש בהן הוא המחיר הזול יותר משמעותית אותו יש לשלם בעבור מלגזה משומשת מסוג זה, דבר החוסך בצורה משמעותית הוצאות כבדות הקשורות ברכש מלגזות חדישות.

טרם קנייה של מלגזה משומשת עלינו לבדוק את תקינותה בדיוק כשם שאנו עושים כאשר אנו רוכשים רכב אשר היה ברשות בעלים קודם מכיוון שחשיבות המצב המכני של המלגזה הינה מכריעה. ישנן חברות אשר ניתן דרכן לבצע גם את כל הקשור בתיחזוק המלגזות המשומשות שכן כל תקלה הפוגעת בפעילות צי המלגזות עלולה לגרום להפסדים כספיים בייחוד במפעלים או ארגונים גדולים המחזיקים כמות גדולה של מלגזות. העובדה כי עלותן של המלגזות המשומשות נמוכה בהרבה מהחדשות ובמקביל תפוקתן דומה כאשר ניתן לתחזק אותן מכנית מהווה יתרון משמעותי.